arrow_back بارنامه

بارنامه

more_vert
حمل بار هوایی | 11:48 1400/02/18

راهنمای فریت بار مسافری و هزینه ارسال بار هوایی

این وزن با توجه به کشوری که قصد ارسال بار دارید متفاوت است و وزن میان یک تا ده کیلوگرم را در نظر میگیرند. در این خصوص باید بگوییم که در فرودگاه امام خمینی پذیرش بار از ساعت ۸ صبح تا یک ونیم بعد از ظهر روزهای شنبه تا چهار شنبه انجام می گیرد . 5- از آوردن کالاهایی که ارسال آنها ممنوع می باشد خودداری نمائید تا در سالن فریت دچار مشکل نگردید . این شرکت فقط در زمینه حمل بار هوایی به خارج از کشور فعالیت دارد. شما میتوانید کلیه ی لوازم منزل تان را بصورت فریت (بارمسافری غیر همراه ) ارسال نمایید. جهت کسب اطلاعات دقیق از نحوه تعیین هزینه فریت بار توصیه می کنیم وارد لینک زیر شوید تا اطلاعات خود را در این باره تکمیل کنید .

شرکت‌هایی را برای فریت بار خود انتخاب کنید که دارای مجوز هستند و مکانی مشخصی را در فرودگاه دارند. برای زدن بارنامه این موضوع را در نظر داشته باشید که پته سبر را به افراد غیر مسئول تحویل ندهید. با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمل بار به صورت ریلی به اروپا، آمریکا و استرالیا و یا سایر کشورها، در حال حاضر ممکن نبوده و یا در صورت امکان فقط برای مقاصد داخلی می‌باشد. ‌در عرصه فریت بار تجاری از ایران فرش و زعفران دو كالاي صادراتي سنتي ايراني هستند كه به لطف توان بالاي توليدكنندگان از ديرباز تا به حال توانسته اعتبار و محبوبيت فراواني در بازارهاي بين المللي كسب كنند و به طبع آن بسیاری از این صادرات توسط فریت بار تجاری انجام می شود. بارنامه هوایی با مناسبترین هزینه فریت بار ( تعرفه حمل بار ) صادر شده، به همراه رزرو کتبی آن از شرکت هواپیمایی اخذ شده و به شما منتقل خواهد گردید. فریت دو نوع بار از قسمت باربری فرودگاه امام خمینی به کشورها و شهرهای مختلف ، با رعایت قوانین و ضوابط کشوری و بین المللی ، آزاد می باشد.

یکی از دغدغه های مسافران و کاربران همواره بسته بندی محصولات بوده ، توصیه ی ما این است که حتما برای بسته بندی محصولات خود هزینه کنید یا آن را به یک شرکت حرفه ای بسپارید . این مورد هم که بدیهی و مشخص است ، هر شرکتی برای خودش نرخ هایی دارد و ممکن است برخی شرکت ها به دلیل سابقه و اعتبار هزینه های زیادی را بابت ارسال بار بگیرند . ولی ممکن است شرکتی هم با هزینه ی پایینی این کار را برای شما انجام دهد .

ابتدا باید با تماس گرفتن با شرکت هواپیمایی مورد نظر و یا استعلام از اینترنت ،از رسیدن بار های خود به مقصد اطمینان حاصل کرده و با در دست داشتن مدارک و کارت شناسایی معتبر اقدام به دریافت بار خود کنید. ۲- از دادن پته سبز گمرکی به افراد غیر مسئول برای زدن بارنامه جداٌ خودداردی نمائید و حتماً شرکتهایی را که دارای مجوز می باشند و مکان آنها در فرودگاه مشخص شده است را برای این کار انتخاب کنید . همکاران ما این خدمات را ( ارسال بار به سوئد )به بهترین نحو برای شما انجام میدهند. در صورت عدم امکان حضور وی، حضور یکی از اقوام درجه 1 مسافر به همراه مدارک شناسایی و تصویری از بلیط و پاسپورت شخص مسافر الزامی می باشد.

بسته بندی و حمل بار شما درست همانند آن است که با استفاده از یک شرکت باربری در تهران، می خواهید اسباب کشی کنید. با توجه به تعریف وزن حجمی یا وزن قابل پرداخت در حمل هوایی، حتی المقدور باید از ارسال کالا هایی که چگالی کمی دارند (وزن حجمی آن ها کمتر از۱۶۷کیلو بر مترمکعب می باشد) در تعداد بالا پرهیز کرد. بسته بندی کالا ها را به گونه ای انجام شود که با حداقل تعداد کارتن بتوان حداکثر وزن بار را در آن جای داد تا از اضافه شدن وزن حجمی به بار جلوگیری گردد. این روزها فرودگاه ها از جمله امن ترین مکان های عمومی می باشد و حمل هوایی به وسیله هواپیما نیز یکی از امن ترین روش های حمل مسافر و بار به حساب می اید .

حمل و نقل هوایی بار و دانستنی ها مهم آن

جهان کالا با تلاشی بسیار همیشه سعی می‌کند با قیمت گذاری منصفانه تمامی این خدمات را انجام دهد و در نهایت کار پیگیری را نیز خود انجام می‌دهد تا شما آسوده باشید لوازمتان در سلامت کامل و در سریعتر زمان ممکن به مقصد تحویل داده می‌شود. در نتیجه می توان دریافت که خدمات بار هوایی از بهترین روش های حمل ونقل و جابه جایی بارهای سنگنین و خرده بار می باشد. هزینه ای که شما بابت حمل بار هوایی پرداخت می کنید، مقدار ثابت و مشخصی نیست.

تا جایی که امکان دارد، باید وزن بار خود را به نقاط شکست مانند ۴۵ کیلو، ۱۰۰ کیلو و … نزدیک کنید. در صورتی که بار هوایی جز محموله های ویژه باشد و برای ارسال آن شرایط متفاوتی را باید فراهم کرد، هزینه بیشتری را به همراه خواهد داشت. فریت بار، کارگو و ارسال بار هوایی ، بهترین روش برای تمامی افرادی است که وقت کافی ندارند و می خواهند که مرسوله آن ها به سرعت به مقصد مورد نظر فرستاده شود. افرادی که قصد دارند تا در کشور دیگری زندگی کنند و فریت بار برای آن ها ارزان تر از خرید مجدد لوازم زندگی در کشور مقصد است. چرا که بارهای خطرناک، مخصوصا در حمل هوایی، در صورت عدم رعایت استانداردهای بین المللی ، میتوانند بشدت حادثه ساز باشند.

اگر چه حمل کالا به سه صورت حمل هوایی، دریایی و زمینی انجام می شود ولی ارسال محموله هوایی به علت سرعت زیاد، قیمت مناسب و امنیت یکی از باصرفه ترین راه های حمل بار تجاری از یک نقطه به نقاط دیگر در جهان می باشد. در کنار هر مسافری که قصد اقامت طولانی مدت یا چند ماه در خارج از کشور را دارد اضافه باری هست که بر اساس استاندارد مسافربری هوایی نمی تواند آن را به صورت بار همراه با خود ببرد . حتی در برخی از مواقع این بار از وزن بالای ۲۰۰ یا ۳۳۰ کیلو هم عبور می کند و شامل لوازم بزرگی مانند میز و صندلی و مبلمان نیز می شود .

پس از تحویل بسته به نمایندگی تیپاکس، پیامک دریافت و تحویل بسته ارسال می‌‌شود. توجه داشته باشید که در هنگام اعلام ابعاد می بایستی بزرگترین طول ، بزرگترین عرض و بزرگترین ارتفاع بسته به سانتیمتر اندازه گیری و اعلام گردد. اکثر تجار ایرانی برای واردات کالاهای کم حجم و سبک، گمرک هوایی فرودگاه امام خمینی را انتخاب می کنند. در خصوص قیمت ها کارگو فرودگاه امام خمینی و نحوه محاسبه آن پس از دقت در مطالب بالا، موارد زیر را هم به دقت مطالعه کنید. فریت بار به سایر مقاصد اروپایی از طریق هواپیمایی قطر و امارات امکان پذیر است.

پس قبل از هر چیزی باید بدانید که چه میزان بار دارید و حمل آن از چه راهی برایتان به صرفه تر است. برای داشتن سفر هوایی راحت فقط فریت بار را تنها گزینه انتقال بار بدانید. برای چنین کاری لازم است تا این لوازم با هواپیما حمل بار انتقال یابد که به آن در اصطلاح فریت بار می گویند. لازم به ذکر است که زمان بستگی به متغیرهایی مانند وزن ،حجم و نوع کالا بستگی دارد. برای محاسبه هزینه حمل بار یا قیمت فریت بار اطلاعات مربوط به وزن و حجم بار را لازم داریم. خیلی از شرکت ها در داخل کشور نمونه محصول تجاری خود و یا وزن های بالای بار تجاری را می خواهند به صورت هوایی و به سرعت برای مشتریان خود در سراسر دنیا ارسال کنند ؛ برای این کار نیاز به شرکتی دارند که بتواند این کار را برایشان انجام دهد ؛ شرکت اریکه ترابرسهیل(ATS) با ارائه بهترین خدمات در ارسال بار هوایی تجاری به سراسر دنیا می تواند راهنمای بزرگی برای شما و مشتریانتان باشد .

بعد از انجام این مراحل برای انتخاب یکی از شرکت های حمل و نقل هوایی اقدام می کنید و کالا را بارنامه کرده و تک بار را دریافت می کنید. 4- شرکتهای هواپیمایی برای کسب سود بیشتر بارنامه های خود را به آژانس های حمل و نقل بارهوایی می دهند تا برای آنها بازاریابی کنند . مسافران و مهاجران با توجه به مسائل اقتصادی و نرخ متلاطم ارز با مشکلات زیادی در سفرهای خود مواجه هستند. مسافران می توانند برای اینکه اضافه بار خود را با خیالی آسوده از ایران به شهرهای استرالیا بفرستند می توانند از خدمات ما در اریکه ترابرسهیل(ATS) بهرمند شوند . را با خود ببرند. اکنون موسسات با خدمات بسته بندی ایمن هر کالایی را برای ارسال بار هوایی آماده میکنند. ما در ارسال هوایی بار شما تمامی این موارد را در نظر میگیریم و به شما کمک میکنیم تا با هزینه ای که پرداخت میکنید بیشترین وزن بار را ارسال کنید. برای در نظر گرفتن وزن بارنامه در فریت بار هوایی بعد از اینکه حجم حقیقی و حجم واقعی محاسبه شد هر کدام که بیشتر باشد را در نظر می گیرند.

فریت بار یکی از سریع و سیرترین روش های حمل و نقل و ترخیص کالا هوایی و بین المللی در ایران می باشد. در این دنیایی که حمل و نقل بسیار زیاد شده است و تعداد مهاجرت ها نیز بیشتر شده است اهمیت و کاربرد فریت بار نیز بیشتر شده است. مهاجرین به کشورهای دیگر به هنگام مهاجرت تصمیم به فریت بار قسمتی از لوازم منزل خود به مقصد مورد نظر می باشد که عموما این وسایل شامل وسایل آشپزخانه و اسباب و اثاثیه شکستنی مورد استفاده در منزل است این افراد بدین جهت میبایست نسبت به بسته بندی بار لوازم منزل خود بسیار آگاه باشند . اگر بخواهیم مثالی در این رابطه بزنیم می توان به کالاهایی که امنیت آنها بسیار اهمیت دارد اشاره کرد و یا کالاهایی زمان رسیدن آنها به مقصد مهم باشد و یا کالاهایی که ارزش و قیمت بالایی دارند را از طریق حمل و نقل هوایی جا به جا می کنند.

سرعت ارسال از فرودگاه امام که در اینجا بیان شده است نسبت به روش های حمل بار دریایی و زمینی و ریلی بیشتر است و در مواقعی که زمان رسیدن بار به مقصد مهم است ارسال بار هوایی می تواند گزینه مناسبی باشد و سرعت این روش با سایر روش های حمل قابل مقایسه نیست. به طور کلی امکان ترخیص چند نوع کالا از گمرکات کشور چه گمرکات زمینی و چه گمرکات هوایی و دریایی وجود دارد ( کالاهای مجاز، کالاهای مشروط، کالاهای ممنوع) کالاهای مجاز کالاهایی هستند که برای واردات و یا ترخیص آن کالا از گمرکات کشور مانعی وجود ندارد و به راحتی می توان نصبت به ترخیص آن ها از گمرک اقدام کرد. این اصطلاح در صنعت حمل و نقل بکار می رود که جز خدمات ارسال بار به صورت هوایی، زمینی، دریایی است. از دیگر خدمات این شرکت در زمینه خدمات دریایی ارائه سرویس های فریت بار و خدمات جانبی حمل و نقل بین المللی از قبیل انبارداری، بسته بندی، بارگیری و چیدمان بار، انجام تشریفات گمرکی، ترانزیت داخلی و بخصوص ارائه خدمات تخصصی در زمینه حمل و نقل لوازم منزل و مبلمان به کشور های مهاجر پذیر از قبیل کانادا - استرالیا - آمریکا - اروپا و غیره می باشد.

بارنامه | 13:40 1400/02/09

معرفی شفاف و صریح خدمات کسب و کار از جمله انواع پیام های انتظار بسیار مفیدی است که می تواند دو هدف را دنبال کند. را در محل بسته بندی کرده و بار به صورت کارتن کارتن در می اید. اگر کارت بازرگانی شما در حال حاضر آماده نمی باشد تنها کافیست این مورد را به ما تذکر دهید. هر کسی که مسافر هواپیما است تا حد مجاز اعلام شده حق حمل بار را داراست، که بیش از آن باید قیمت گزافی را پرداخت کند. هر کشوری برای فریت بار محدودیت گمرکی خاص خود را داراست، قطعا این در مورد کشور ما هم صدق می کند و محدودیت فریت بار شامل: اتیغه جات و قالی و قالیچه، طلا و جواهرات، اسلحه، سلاح گرم و دیگر تجهیزات نظامی است، که دارای ممنوعیت فریت بار هستند. بسته بندی کالا شرایطی خاص را داراست، به مانند: بار های چوبی باید سم پاشی شوند، اسباب چینی تا دیگر بار شرایط بسته بندی متفاوت تری دارند و … در این مرحله قبل از انتقال کالا به داخل جعبه چوبی ابتدا کالای مورد نظر توسط مشبا ضربه گیر و یا یونولیت بسته بندی میگردد. قبل از هر چیزی باید توضیح دهیم که شرکت فریت بار پادمیرا راه به هیچ عنوان بار پک شده قبول نمی کند و باید بار توسط نیروهای شرکت بسته بندی شده باشد . This data 

مسافرینی که از قبل اطلاعی در مورد قوانین اضافه بار کسب نکرده اند محکوم به پرداخت صدها دلار پول زبان بسته و زحمت کشیده به هواپیمایی میباشند. علت فریت بار برای قیمت بسیار ارزان آن نسبت به شرکت های هواپیمایی بابت اضافه بار مسافر است، که توصیه شده است. فریت بار در حقیقت حمل ایمن بار اضافی از مسیر هوایی با قیمتی ارزان توسط شرکت فریت بار است. چون برای حمل هوایی بار شما راهی ساده تر و آسان تر وجود دارد، که هزینه آن نیز برای شما سبک تر تمام شود. واقعا سفر های هوایی به عنوان سفر هایی پر هزینه شناخته می شود، اما اینکه مجبور شویم هزینه بیشتری هم دهیم، واقعا درد آور است، چون در برخی اوقات هزینه های باراضافی واقعا سنگین است. هزینه حمل بار اضافی را در سفرهای هوایی جدی بگیرید، چون می تواند این هزینه آنقدر سنگین باشد که از سفر شما پر از احساس خاطره، چیزی را به جا نگذارد. فرودگاه امام خمینی به عنوان مبدا و مقصد بسیاری از حمل و نقل های هوایی به سراسر دنیا است. حصول اطمینان خاطر مشتریان عزیز و اعتماد آنها بزرگترین هدف و ماموریت مجموعه فریت بار از فرودگاه امام خمینی(ره) است و تلاش میکنیم در این مسیر با مدنظر قرار دادن نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان بهترین باشیم. 

برای ارسال کالاهای خود به روش فریت بار مسافرتی میتواند هم شخصا به فرودگاه امام خمینی مراجعه کنید و درخواست بدهید یا میتوانید با شرکت حمل و نقل هوایی بینالمللی معتبر هماهنگ کنید و از بسته بندی، تا تشریفات گمرگی و اخذ بارنامه را به آنها بسپارید. فریت بار از فرودگاه امام خمینی جهت حمل هوایی بارهای تجاری و مسافری، اضافه بار مسافری و یا لوازم منزل مهاجران یکی از راههای به صرفه ارسال بار به مقاصد مورد نظر مسافران است. ارسال بار از فرودگاه امام خمینی یکی از خدماتی است که شرکت گیتی مهر دی ارائه می دهد. بار شما به قسمت بار فرودگاه امام خمینی جهت کارهای گمرکی منتقل میشود. گمرک جمهوری اسلامی ایران هزینه ای برای انجام تشریفات گمرکی دریافت نمیکند و فقط برای صدور پته کالای فریتی مبلغ هزار تومان دریافت می نماید. تمامی کالاهایی که از مرز فرودگاه امام خمینی خارج می شوند در مرحله نخست توسط نهاد های نظارتی مانند گمرکات جمهوری اسلامی مورد بازرسی قرار گرفته و پس از انجام تشریفات گمرکی از مرز هوایی فرودگاه امام خمینی و به صورت هوایی از کشور خارج می گردد تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی برای انواع بار ، جهت فریت بار به صورت هوایی ، در زمانی کمتر از یک روز کاری بسته به نوع بار انجام می پذیرد فرستندگان کالا و یانماینده ایشان می توانند با مراجعه به دایره فریت مسافری جهت انجام فریت بار برای اضافه بار مسافری و یا لوازم منزل مهاجرین ، و یا به قسمت صادرات تجاری جهت صادرکردن انواع کالای ایرانی به خارج از ایران مراجعه نمایند.

 

expand_less